___________

Nowoczesne podejście do problemów rekrutacji pracowników to podstawa innowacyjności systemu Talent Base

Aplikowanie na ofertę pracy powinno być proste - bez złożonych formularzy, kont i loginów

+
80-thumb.jpg

Proste aplikowanie

Starsza generacja systemów wspierających rekrutację bazuje na złożonych, wieloetapowych formularzach oraz zmusza aplikantów do zakładania osobistych kont, zapamiętywania loginów i haseł. Niektóre aplikacje oferują możliwość budowania złożonych formularzy, np. aby uzyskać informację o poziomie języków.

Takie formularze są nie tylko stratą czasu rekrutera (który musi je zdefiniować), ale także aplikanta - po co po raz kolejny żmudnie wprowadzać do formularzy dane, które są dostępne w cv?

Mimo przekonania, jakie podziela część specjalistów HR, gotowość do żmudnego wypełniania w istocie zbędnych formularzy aplikacyjnych nie świadczy o entuzjazmie kandydata do pracy w konkretnej firmie, ale o jego słabej pozycji na rynku pracy. Tylko osoby, które poszukują pracy długo (ponieważ są słabymi kandydatami) poświęcą czas na mozolne i w rzeczywistości nie potrzebne wprowadzanie danych już zamieszczonych w cv do rozbudowanych formularzy.

Dlaczego takie formularze stały się zbędne?

Ponieważ powstał system Talent Base z unikatową na skalę światową technologią cvanalyze - dokonującą kompleksowej, automatycznej analizy dokumentów cv. Dzięki niej Twoi kandydaci będą mogli aplikować szybko, a Ty natychmiast otrzymasz dostęp do wyszukiwalnych informacji o wykształceniu, doświadczeniu, umiejętnościach, znajomości języków, cechach osobowości i zainteresowaniach.


Proste aplikowanie nie znaczy - automatyczne

+
77-thumb.jpg

Motywacja

Proste aplikowanie nie oznacza, że kandydat może wysłać ofertę automatycznie. Zamiast listu motywacyjnego w Talent Base kandydat wypełnia krótkie pole tekstowe, w którym pisze dlaczego chce aplikować na stanowisko. Pole wypełniane jest w chwili aplikowania na konkretną ofertę, zatem kandydat ma szanse napisać, dlaczego właśnie ta oferta wzbudziła jego zainteresowanie.


Szeroka publikacja w darmowych i społecznościowych portalach zamiast płatnych

+
114-thumb.jpg

znajdz-prace.net

+
123-thumb.jpg

Darmowa publikazja

Dzięki publikacji w portalach znajdz-prace.net oraz darmowych portalach partnerskich, możesz zrezygnować z kosztownej publikacji ofert w płatnych portalach z ofertami pracy. Nadal, jeśli chcesz, możesz użyć do publikacji takich kanałów jak pracuj.pl czy gazetapraca.pl, jednak już w niedalekiej przyszłości portale te stracą swoją przewagę w stosunku do kanałów darmowych. Dzisiaj portale te pozostają najlepszym źródłem dobrych aplikacji, ale już wkrótce bez żadnych dodatkowych kosztów będzie można pozyskać badzo dobrych kandydatów nie wydając ani złotówki na ogłoszenia. Przyszłość należy do znajdz-prace.net, portali społecznościowych i innych darmowych kanałów dystrybucji!

Nie musisz się też obawiać, że publikując bardzo szeroko swoją ofertę otrzymasz dużo bezwartościowych cv. Dzięki cvrank przejrzysz tylko te najlepsze, a na przeglądanie najsłabszych nie stracisz ani jednej sekundy!


Nowoczesne narzędzie, które pozwala działać w sposób tradycyjny

+
113-thumb.jpg

Publikacja w innych portalach

Jeśli nie jesteś przekonany którymkolwiek z aspektów nowoczesnego podejścia do rekrutacji, nie przejmuj się - Talent Base jest elastyczny i umożliwia wykorzystanie w bardziej tradycyjny sposób. Możesz publikować oferty pracy na płatnych portalach (zachowując informację o źródle aplikacji), wyłączyć opcję krótkiego listu motywacyjnego, .etc, a to wszystko z użyciem wygodnego w obsłudze interfejsu.

Wypróbuj Talent Base dzisiaj!

Aktualności więcej aktualności

Multibranding dla agencji rekrutacyjnej – wdrożenie Talent Base dla HR Contact

2 kwietnia 2016

Agencja rekrutacyjna HR Contact z Rzeszowa zrealizowała we współpracy z Talent Base unikatowy projekt strony internetowej dla kandydatów – hrcontact.pl. W ramach strony agencja poprowadzi dwie oddzielne marki: HR Contact Pharma – dla pracodawców i pracowników branży farmaceutycznej oraz HR Contact Business – dla pozostałych sektorów rynku pracy.

Kariera w TalentBASE

Młodszy programista Java

(Warszawa, mazowieckie)

Webdesigner / grafik (do dużego projektu; możliwa praca zdalna)

(Warszawa (lub zdalnie), mazowieckie)

Web developer (HTML, CSS, Javascript, XSLT)

(Białystok, podlaskie)

Asystent ds. sprzedaży

(Warszawa, mazowieckie)